• פרחי לילך קרית מוצקין

איך מטפלים בסחלב


הסחלב הינו צמח טרופי שגדל בטבע ובמקומות מוצלים, אך בטמפרטורות חמות כאשר תנאי הלחות הם גבוהים. היות ויש לדעת על גידול סחלבים, למשל העובדה כי שורשיו של הסחלב, משמשים לעיגון הצמח בטבע והוא נאחס בצמחים הנמצאים בקרבתו. מה שמעניין בסחלבים הוא שהם יכולים בעזרת שורשיהם, לבצע הליך הנקרא "פוטוסינתזה" ואת זה אנו רואים, כאשר מרטיבים את השורש שהוא חשוף לאור והוא נהפך לירוק. זו הסיבה שיש לשתול את הסחלבים בעציצים שקופים, בכדי שהאור יחדור ויגיע אל השורשים. יש לספק מצע מיוחד לסחלבים בכדי שיספק סביבה ותנאים דומים לתנאי הסביבה הטבעיים שבהם הא גדל.

יש לדעת כיצד לספק את האור המתאים עבור הסחלבים, היות והם זקוקים לאור, אך מצד שני, עוצמת אור גבוהה מדי, עשויה לשרוף את העלווה. טיפול בסחלב, מצריך דיוק, כי הטמפרטורה האידיאלית שבה צריך לצמוח הסחלב, צריכה להיות טמפרטורת החדר שהיא ביו 15-32 מעלות. בגלל שהסחלב הינו צמח טרופי, אשר אוהב לחות, אם הוא נמצא באזורים יבשים, יש להגביר את הלחות בשימוש מים ללא אבנית או לחלופין להשתמש בתחתית שיש בה מים ולרסס את הסחלב במים.

פריחת הסחלב

בפרחי הסחלב קיימים 6 עלי כותרת מרהיבים, עלי הגביע מאוד מיוחדים. הפרחים נמצאים זה מעל זה, כלומר הפרחים הבוגרים, נמצאים מתחת לפרחים הצעירים. הפריחה הינה בצורת עמוד וזה מה שגורם לסחב להיראות עשיר יותר בפריחתו. יש להשקות את הסחלבים בעונת החורף, אחת לשבועיים ואילו בעונת הקיץ, אחת לשבוע. מומלץ להשקות את הסחלבים במים ללא מלחים, כגון מי גשם. לסחלב, ישנם שורשים רגישים במיוחד, אשר נוטים להירקב, במידה ומשקים אותם לעיתים תכופות. מומלץ לשים קוביית קרח שמעניקה את הכמות המדויקת של המים שלהם זקוק הסחלב. המים נמסים בהדרגה וחודרים אל השורשים. כל סחלב בטיפול, מצריך זהירות מרבית הן הגידול הסחלב והן בתנאים שאליהם הוא זקוק.

ישנן תקופות של פריחה, אך לאחר הפריחה, יש לקטום את הגבעול כ-3 ס"מ מהבסיס. כאשר יהיו כל התנאים המתאימים לגידול הסחלב, הוא ישגשג ויפרח, יצמיח עלים חדשים ויחזור לפרוח בכל עונה. יש לבדוק את העציץ, בכדי לוודא כי הוא אינו יבש. במשך השבוע, יש לאפשר לסחלב להתייבש מעט, אך יש להוסיף לו מים ברגע שהוא יהיה יבש מעט.

התנאים הטובים ביותר לסביבת גידול הסחלב בבית

יש להניח את הסחלב במקום שהוא שטוף שמש, אך מצד שני אמור, שמש ישירה עשויה לגרום לו נזק. במקרים אלה בתנאי גידול ביתים, יש להניחו מאחורי ווילון בחלון שהוא צפוני. אם אין לכם אור טבעי מספיק בבית, גם אור של מנורת פלורוסנט או נורות פריקה בעוצמה גבוהה, עשויות להיות דרכים חילופיות להענקת האור שדרוש לגידול הסחלבים בתנאים הביתיים. אם תאספו מידע לגבי גידול נכון של סחלבים, תיהנו מפרחים נפלאים שרק יחמיאו לביתכם.

מאמרים מומלצים

פרסומים אחרונים

ארכיון

מיון לפי נושא

להזמנת משלוח פרחים חייגו

04-8732855

0547-732855

* הזמנת זרים אכילים -יש לבצע יומיים לפני ביצוע ההזמנה *

כל הזכויות שמורות ל-פרחי לילך, דבורה 14, קרית מוצקין.